„Ważne przy czynnościach notarialnych dla mnie jest wskazywanie różnych możliwych rozwiązań i wyjaśnianie ich skutków prawnych.”

Edyta Pietrewicz

Prawo i wartości sztuką przedstawiane – Nie wystarczy patrzeć

Kolekcję Rezonanse w ramach sztuki Site-specific art uzupełniają obrazy i mniejsze obiekty artystyczne, stworzone przez artystów z Trójmiasta. Wśród nich szczególne znaczenie ma dla mnie obraz o tytule: „Skup się na relacjach. Oczy, które nie widzą duszy są ślepe” Agnieszki Leszczyńskiej-Mieczkowskiej (AINA). Jego tytuł sam w sobie stanowi wartość, nietuzinkowo pogłębioną jego treścią. Wielość postaci, twarzy, spojrzeń. Wszystkie patrzące, niektóre nawet w tym samym kierunku, jednak nie wszystkie dostrzegające. Prowokujące do zatrzymania i refleksji. I ostatecznie nie sposób się nie zgodzić – nie wystarczy patrzeć. Koniecznym jest, by dostrzec. Element, bez którego nie ma relacji. A gdyby tak jeszcze słyszeć, poczuć i zrozumieć … Bezcenne, nie tylko w sztuce.

Niniejsza publikacja jest ostatnią z pięciu publikacji z serii Legal Design – Prawo i wartości sztuką przedstawiane

Wstęp i poprzednie publikacje z tej serii: Site-specific art, Konsensus, Paragraf, Temida

Edyta Pietrewicz

Notariat jest dla mnie wyjątkową profesją prawniczą, w której jako osoba zaufania publicznego pomagam w rozwiązywaniu problemów prawnych przy jednoczesnym skupieniu się na człowieku. Prawo w mojej ocenie służy człowiekowi i – wbrew często wyrażanej opinii – nie ogranicza ludzkiej wolności, a pomaga odkryć jak rozległe są jej granice.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować: