„Ważne przy czynnościach notarialnych dla mnie jest wskazywanie różnych możliwych rozwiązań i wyjaśnianie ich skutków prawnych.”

Edyta Pietrewicz

Prawo i wartości sztuką przedstawiane – Temida

Sprawiedliwa harmonia bezstronnego wyważenia 

Ius est ars boni at aequiPrawo jest sztuką tego, co dobre i słuszne. Odzwierciedla to Temida – starożytna bogini praworządności i sprawiedliwości. Z symbolami to uosabiającymi. Opaską na oczach oznaczającą bezstronność. Wagą – rozwagę w ocenie argumentów stron i sprawiedliwe rozstrzygnięcia. Mieczem – kończącym spory. Wartości kluczowe nie tylko dla wymiaru sprawiedliwości. Nie tylko w czasach starożytności. Fundamentalne również dla profesji notariusza i również współcześnie.

Niniejsza publikacja jest czwartą z pięciu publikacji z serii Legal Design – Prawo i wartości sztuką przedstawiane

Wstęp i poprzednie publikacje z serii: Site-specific art, Konsensus, Paragraf, ostatnia publikacja z tej serii: Nie wystarczy patrzeć

Edyta Pietrewicz

Notariat jest dla mnie wyjątkową profesją prawniczą, w której jako osoba zaufania publicznego pomagam w rozwiązywaniu problemów prawnych przy jednoczesnym skupieniu się na człowieku. Prawo w mojej ocenie służy człowiekowi i – wbrew często wyrażanej opinii – nie ogranicza ludzkiej wolności, a pomaga odkryć jak rozległe są jej granice.

Wpisy, które mogą Ciebie zainteresować: